FANDOM


Ta strona jest oparta na haśle z Encyklopedii Kabaretu.


A'YoY
2007 FoC, Władysław Sikora 001
Władysław Sikora, jeden z twórców wytwórni A'YoY
Kraj 1600px-Flag of Poland.svg Polska
Założyciel Kabaret Potem
Powiązania Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe
Rozpoczęcie działalności 1994
Zakończenie działalności 2006
Tematyka humor

A'YoY – niezależna wytwórnia filmowa związana z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym.

Opis

Założona została w 1994 roku przez Kabaret Potem. Zakończyła działalność w 2006 roku, jej filmowcy działają obecnie pod szyldem Inicjatywy Filmowej.

Produkcje A'YoY to najczęściej kilkuminutowe (a nawet krótsze) skecze filmowe. Wytwórnia na swoim koncie ma również cztery dłuższe formy filmowe.


Dłuższe formy filmowe


Niektóre krótkie formy filmowe


Międzynarodowy Festiwal Wytwórni Filmów A'YoY

W latach 1995–2004 w czerwcu w studenckim klubie Gęba w Zielonej Górze odbywał się Międzynarodowy Festiwal Wytwórni Filmów A'YoY. Nagrodą była Statuetka Elvisa. Nazwa statuetki wzięła się od pseudonimu Mariusza Dutkowiaka, jednego z twórców Stajni Niemożliwych.

Laureaci Festiwalu Wytwórni Filmów A'YoY
1995 I Międzynarodowy Festiwal Wytwórni Filmów A'YoY
Najlepszy film: Taki fajny film Dariusz Kłosa
Reżyseria: Joanna Kołaczkowska za film Wstyd
Zdjęcia: Władysław Sikora za film Ciocia Miriam
Najlepsza rola pierwszoplanowa żeńska: Joanna Kołaczkowska w filmie Zdrada 1
Najlepsza rola pierwszoplanowa męska: Władysław Sikora w filmie Taki fajny film
Najlepsza rola drugoplanowa męska: Mariusz Matysik w filmie Samotność w parku
Najlepszy pomysł: Janusz Rewers za film Swojskie karate
Montaż: Sky Piastowskie
Sceny kaskaderskie: Tomasz Kowalski w filmie Szczęki IV
Najgorszy film: Joanna Kołaczkowska za film Halo Halo, tu Londyn...
1996 II Międzynarodowy Festiwal Wytwórni Filmów A'YoY
Najlepszy film: Karolka i Bożenka Joanny Kołaczkowskiej
Reżyseria: Władysław Sikora za film Zwykły koszmar
Zdjęcia: Władysław Sikora za film Obrazki miłości
Najlepsza rola pierwszoplanowa żeńska: Agnieszka Litwin-Sobańska i Joanna Kołaczkowska za film Karolka i Bożenka
Najlepsza rola pierwszoplanowa męska: Wojciech Kamiński za film Zwykły koszmar
Najlepszy pomysł na film: Władysław Sikora za film Małe tete a tete
1998 III Międzynarodowy Festiwal Wytwórni Filmów A'YoY
Najlepszy film: Spacer Tomasza Majera
Reżyseria: Alicja Pietras za film Będzie dobrze
Scenariusz: zbiorowy za film Będzie dobrze
Najlepsza czołówka: Kabaret DNO
Najlepszy film zagraniczny: Kabaret DNO za Pięciobój
Najlepsze zdjęcia: Władysław Sikora za film Pan Jabu
Najlepsza pierwszoplanowa rola żeńska: Joanna Kołaczkowska za teledysk Nie mów do mnie misiu
Najlepsza pierwszoplanowa rola męska: Grzegorz Halama za film Miłość i złość
Najlepsza drugoplanowa rola męska: Władysław Sikora w filmie Będzie dobrze
Montaż: Władysław Sikora za film Life is brutal
Efekty specjalne: Dariusz Kamys za film Papierowy romans
Najbardziej obrzydliwy film: Przemysław Żejmo za film Tryptyk studencki
2000 IV Międzynarodowy Festiwal Wytwórni Filmów A'YoY
Najlepszy film: Obiad Grzegorza Halamy
Reżyseria: Władysław Sikora za film Hormony
Scenariusz – pomysł: Krzysztof Kołaczkowski za film Statystyka
Zdjęcia: Agnieszka Litwin-Sobańska za film Zrozum ojcze
Rola pierwszoplanowa żeńska: Agnieszka Litwin-Sobańska za film Obiad
Rola pierwszoplanowa męska: Dariusz Kamys za film Obiad
Czołówki i tyłówki: Władysław Sikora za całokształt
Debiut aktorski: Katarzyna Sobieszek za film Oczekiwanie
Genialne zbliżenie: Dariusz Kamys za film Emanuelle IV
Aktor charakterystyczny: Wojciech Kamiński
2001 V Międzynarodowy Festiwal Wytwórni Filmów A'YoY
jury:
Najlepszy film: Nagły zgon Władysława Sikory
Reżyseria: Władysław Sikora za film Senne marzenie
Scenariusz – pomysł: Andrzej Kłos za film Nagły zgon
Zdjęcia: Krzysztof Kulpiński za film XVII
Rola pierwszoplanowa męska: Jarosław Jaros za film Senne marzenie
Debiut: Łukasz Pająk
Mix dźwięk – obraz: Krzysztof Kulpiński za film XVII
Ramki: Krzysztof Kulpiński za film XVII
Charakteryzacja – kostiumy: Wytwórnia SzumPol
Scenomiejsce – klimat: Aneta Bryś za film Przeminęło z wiatrem
Odwaga twórcza: 3/4 Purchawki za film Żółte pomidory
2002 VI Międzynarodowy Festiwal Wytwórni Filmów A'YoY
jury:
Najlepszy film:
Reżyseria: Jarosław Cyba za film Twardy jak bób
Scenariusz – pomysł: Grzegorz Halama za film Gorąca noc
Zdjęcia: Grzegorz Halama za film Gorąca noc
Najlepsza pierwszoplanowa rola żeńska: Joanna Kołaczkowska za film Przestępca z ludzką twarzą
Najlepsza pierwszoplanowa rola męska: Wojciech Kamiński za zbiór ról w filmach: Czułe słówka, Gorąca noc, O tym kolesiu co się budzi w nocy
Klimat: Radosław Pająk za film Amerikan Bojs
Kino familijne: 3/4 Purchawki za film Marzenia te duże i te maleńkie
Konstrukcja: Marcin Król za film Dziekan
Honorowy ELVIS: Władysław Sikora
2003 VII Międzynarodowy Festiwal Wytwórni Filmów A'YoY
jury:
De best film: Bolero Kwartetu Okazjonalnego
Scenariusz – pomysł: Magdalena Mleczak za film Madame Evita Peron
Zdjęcia: Adam Szklarek za film Bolero
Reżyseria: Szumpol za teledysk Tatu
Najlepsza rola pierwszoplanowa żeńska: Katarzyna Piasecka za film Małżonka
Najlepsza rola drugoplanowa męska: Sławomir Kaczmarek za film Kolejarz Sławek
Szaleństwo w myśleniu: Kabaret Noł Nejm za film Spid
Twórcze wykorzystanie rzeczywistości: Michał Zenkner i Jarosław Marek Sobański za film Doktor Lumbago
Za lapidarność: Drabina Piotra Fiedorowicza, Pawła Jarowicza, Leszka Walerysa
Za walory edukacyjne: Kamil Piróg za film Niezwykłe zwierzęta ziemi
Za seksapil przez obiektyw: Celina Czarnecka za film Niezwykłe zwierzęta ziemi
Za wywijanie się schematom: Artur Walaszek za film Moja dogma
2004 VIII Międzynarodowy Festiwal Wytwórni Filmów A'YoY
jury:
De best film: Azyl Radosława Pająka
Reżyseria: China Escapetainment za film Chemia życia
Scenariusz: Radosław Pająk za film Azyl
Pierwszoplanowa rola żeńska: Katarzyna Piasecka za rolę w filmie Radosława Pająka Najlepszy przyjaciel mężczyzny
Pierwszoplanowa rola męska: Bogdan Zarański za rolę w filmie Radosława Pająka Najlepszy przyjaciel mężczyzny
Najlepszy klimat: Joanna Kołaczkowska za film Nieśmiałość
Najlepszy short: Kobieta jak dąb China Escapetainment
Dyskretne wykorzystanie techniki: Maciej Obuchowicz za film Urodzeni mordercy
Debiut: Michał Malinowski za film Lunatycy
Głos w sprawie: Paweł Popko za film Drugi wymiar
Kostium, rekwizyt, charakteryzacja: Szumpol za film Autostrada przez Jelitkowo, a nie przez Paździerze
Ładna naiwność: Olga Kałagate za film Dźwiedź


Linki zewnętrzne